Igas halvas on midagi head. Sõna jõud!

Tõepoolest, mul on võime näha igas halvas asjas ka head. Selline hoiak on mul olnud juba pikka aega, see aitab mul raskematest olukordadest võitjana väljuda. 

Kuidas siis kõik olukorrad endale positiivseks muuta? Alati ei ole see kerge, aga vahel piisab sellest, kui veidi aega läheb mööda ja ma ei reageeri, vaatlen nö kõrvalt. 

Eile tõmbas üks solvunud klient mul üles tunde, et ma pole piisav. Jäädes ilma ilusast üürikast, otsustas ta mu FB lehele reitingu 1 panna ja kirjutas, et ma olen ebaprofessionaalne. Kahjuks ei õnnestunud mul temaga päriselus kohtuda, aga see valus kommentaar mõjus mulle siiski.

Ma ju tean, et lapsepõlvest on inimestel pärit sellised emotsioonid nagu ma pole piisav. No ma olen ju endaga aastaid tegelenud, olen tervendanud seda kohta ma pole piisav ja õppinud sõna otseses mõttes end ise väärtustama ja armastama. Aga piisab siis kellegi, kasvõi täiesti võõra inimese, ühest lausest ja see tunne on jälle kohal. Kas siis kontrollimaks, kas ma ikka päriselt usun, et olen piisav, hea inimene ja professionaalne maakler või vajab see koht minus siiski veel tegelemist?

Mul õnnestus see negatiivne kommentaar enda sees ära muuta ja vabastada läbi eileõhtuse tantsimise. Koju jõudes tunnetasin, et olin selle kommentaari täielikult vabaks andnud ja mul oli sellest neiust isegi kahju. Tekkis idee, et kuna mu Facebooki lehel saavad kliendid kommentaare jagada, siis saatsin oma koostööpartneritele ja klientidele laiali palve, et nad tuleks mu lehele ja jagaks oma kinnisvaraalast kogemust minuga. Täna terve hommik mõnulen positiivseid kommentaare lugedes. Need kommentaarid on tulnud inimeste südamest, need on päris kogemused ja need liigutavad mind pisarateni. Ülimalt tänulik, et ma seda kogen ja olen selle kõik ära teeninud. Ja oli ju vaja seda negatiivset kommentaari kogeda, et saada see laviin positiivsust otsa.

Sõna jõul on oluline osa minu elus, millele ma palju tähelepanu pööran. Kõik, millest mõtlen ja räägin, saab energiat ja kasvab, seda tekib nö mu ellu alati juurde. 

Kui tihti ma siis ise kedagi kiidan? Et kui ma soovin saada tunnustust, siis kas ma peaks ise sellega alustama? Kui vähe on inimesele tegelikult vaja, et tunda end super hästi ja hoituna? 

Inimestega suhtlemine on lemmik osa minu tööst ja igal sõnal oma kindel mõju. 

Enda sõnade valikuga saab väga palju korda saata või siis vastupidiselt omale hulgaliselt probleeme tekitada. Kõik see oleneb just sellest, milliseid sõnu kasutatakse ning milliseid välditakse. 

Positiivse mõjuga ütlemised viivad sihile. Lihtsa healoomulise sõnaga saab väga palju korda saata ning kui seda sõnumit on õigel hetkel kasutatud, omab see suurt mõjuvõimu. Inimestega positiivselt läbi käies saab luua ja hoida rohkesti suhteid. Üks pisike kiidusõna, lohutus või toetus võib inimese meeleolu ja emotsioone, isegi tema tulevikku kõvasti paremuse poole muuta. Teistele positiivsete sõnade lausumine mitte just kõige meeldivamas olukorras võib seda aga ilusamaks muuta ning neid aidata sellest olukorrast välja tulla, motiveerida. Kedagi tunnustades anname julgust ning indu veelgi paremini tegutseda. Kiitmine loob ka usaldusliku suhte. Ettevõtte juhti või ülemust, kes oma alluvaid siiralt tunnustab, saadab märkimisväärselt suurem edu, kui neid, kes seda üldse ei tee. 

Negatiivse alatooniga sõnumil on ka vastav vastukaja. Oma rahulolematust ning pahameelt väljendades häälestatakse seda vastuvõtjad ka negatiivselt. Pärast kellegi hukkamõistmist ning halvasti ütlemist pole mitte mingisugust lootust sealt midagi ilusat vastu kuulda. „Maha tegemine“ paneb alati inimesed halvasti tundma. 

Tihtipeale ei pöörata tähelepanu ega teadvustata omale, kas kasutatud sõnad on negatiivsed või positiivsed. Lihtsalt öeldakse seda, mis pähe tuleb ilma kasutatud sõnadest põhjustatud tagajärgedele mõtlemata. „Enne mõtle, siis ütle.“ See on vanasõna, mida teavad peaaegu kõik. Selle tähendus ei ole ka sõnade vahele ära peidetud, vaid on kohe näha. Ometigi leidub väheseid, kes enne oma suu avamist natukenegi oma mõtteid mõlgutavad ning ette mõtlevad. 

Sõnad omavad väga suur mõju. Positiivsete sõnadega jõuab tavaliselt kaugemale. (Allikas: https://www.ttu.ee/public/i/infotehnoloogia-teaduskond/Instituudid/automaatikainstituut/oppeained/ReinP/Valjendusoskus/KA_essee_R3.pdf)

Siit ka minu otsus, hakata märkama ja kiitma inimesi rohkem, see võib nende päeva totaalselt ära muuta ja võibolla ka kogu elu.

Ja siis märkan veel seda, kui tihti ma ennast kiidan? 

Parimat päeva

Laidi

Ole see kingitus, mida soovid maailmas ise kogeda

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.