Kuidas valida oma isiklikku maaklerit?

Hea maakleri tunnused

Oled võibolla elus kinnisvaratehingute tegemisel mõelnud, et kuidas valida endale hea kinnisvaramaakler, kes aitaks ja oleks usaldusväärne? Maaklerid on kinnisvaraturul väga palju, mille järgi siis ikka parim valida?

Küsi soovitusi sõpradelt – see on usaldusväärne info

Hea maakleri parim reklaam on see, kui kliendid teda edasi soovitavad. Kui maakler oma töös klientide aitamisele keskendub ja püüab alati klientide ootuseid ületada, siis ta jääb meelde ja teda soovitatakse hea sõnaga sõpradele edasi. Samamoodi töötab ka negatiivne reklaam ja saate kiirelt teada, keda ei soovitata. Mina ise töötan täna puhtalt soovituste pealt, olen oma klientidele usalduse eest väga tänulik.

Enne kui otsustad, küsi oma soovitajalt veel selliseid asju:

  • Miks sa selle maakleri valisid?
  • Mis sulle tema töö juures meeldis?
  • Kuidas oleks maakler saanud sind veel aidata?

Maakleri valimisel ei ole oluline see kinnisvara bränd, mida ta esindab vaid inimene ise.

Maakleri ja kliendi vahel peab tekkima usalduslik suhe, sest sa usaldad talle oma kalleima vara – oma kodu müügi. Maaklerid on Eestis väga erineva hariduse ja koolituse taustaga. Olin juba aastaid maaklerina tegutsenud, kui tekkis võimalus minna õppima Tallinna Majanduskooli, kinnisvaramaakleri eriala esimesele lennule. Kui ma 2019 aasta kevadel seal lõpueksamit sooritasin, tundsin, et see on mu elu kõige keerulisem eksam üldse. Teadmisi peab maakleril olema pea kõigis elu valdkondades, alustades juriidilistest küsimustest, turundusest, reklaamist, kuni psüholoogiani välja. Tuleb ju tihti olla ka keerulisemate tehingute läbiviiaks nagu näiteks varajagamine peale lahutust. Tihti on kinnisvara tehingud müüja jaoks nii emotsionaalsed, et hea on protsessi kaasata erapooletu koolitatud maakler. Maakler peab säilitama külma närvi ja suutma iga olukorra rahulikult ära lahendada.

Müügiprotsessi alguses on vajalik maaklerile kogu info andmine, varjata ei tohiks olulisi müügiprotsessi puudutavaid aspekte. Mul oli kogemus ühe lahutusega seoses. Mind palkas üks abielupaar ja lahutusest juttu ei tehtud, öeldi lihtsalt, et soovivad korterit müüa, kuna on neile liiga suur. Kui ma ostja leidsin hakkas tegelik info välja tulema ja müüjad ei suhelnud enam omavahel, kogu vestlus käis läbi minu. Kumbki osapool ei soovinud kompromissile minna. Mul maaklerina oli minu Holistika Instituudis omandatud psüholoogiaalastest teadmistest sel korral palju kasu ja suutsin peale pikki läbirääkimisi selle tehingu kõigi osapoolte jaoks parimal viisil lõpule viia.

Hea maakler teeb turundusplaani ja hoiab oma klienti müügiprotsessiga kursis.

Kinnisvara müümisel on väga palju erinevaid samme, mis tuleks enne müüki läbi rääkida. Oluline on määrata ära kinnisvara turuväärtus, selleks teevad maaklerid turuanalüüsi ja tihti ka koostööd hindajatega. Kui hind on paigas, siis järgmise sammuna tuleks rääkida kodu ettevalmistamisest pildistamiseks. Ma olen ise hobifotograaf ja alles harjutan kätt, kasutan tihti pfofesionaalse fotograafi teenuseid. meil on ranged reeglid paigas fotomanualis, mille järgi saab klient oma kodu ettevalmistada. Ma aitan pildistamise ajal ise asju sättida ja eest ära tõsta ning mul on alati kaasas suur kohvritäis dekoratsioone, mis aitavad pildid atraktiivsemaks muuta. Hästi töötavad reklaamides pildid, kus ei ole liigselt pudi-padi asju, pinnad on puhtad, kõik tuled põlevad. heledad värvid töötavad alati paremini, kui tumedad. Kui kodus on palju tumedat mööblit on hea kasutada heledaid dekoratsioone – padjad, bleedid, voodikate, lilled, ajakirjad, küünlad, kindlasti peavad põlema kõik tuled! Kasutan ise kõiki kinnisvaraportaale, Instagrami, Facebooki ning teen koostööd ka kõikide maakleritega. Koostöö on oluline osa maakleri tööst, see aitab kiiremini tehinguni jõuda. Koostöö tähendab seda, et teisel maakleril on klient ja kokku lepitud vahendustasu jagatakse omavahel.

Mida teha, kui tulevad kliendid?

Kui müüdavas kodus elatakse sees, siis on hea klientide tulekust paar päeva ette teatada, et müüjad jõuaksid kodu ära koristada. Minu kogemusel on parim aeg kodude näitamiseks päevasel ajal, siis on valge ja aknast sisse paistev valgus muudab kodu hubasemaks. Psüholoogiliselt hästi mõjub see, kui müüja ise samal ajal kodus ei ole, siis tunnevad ostukliendid end vabamalt ja suudavad endale kergemini ette kujutada, kuidas nemad seal kodus elaksid. Ma võtan tavaliselt piisavalt aega, et kliendid saaksid rahulikult ringi vaadata, soovi korral diivanil istuda ja tunnetada, kas see on nende kodu või mitte.

Laidi Metsamäe

Kutseline kinnisvaramaakler

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.