Parim naaber

Aasta algus on minu jaoks alati see koht, kus ma vaatan tagasi oma eelmisele aastale ja mõtlen, mis ma uuel aastal tahan kogeda ja saavutada. 

Tänulikkus selle eest, mis ma olen kogenud, aitab tuua mu fookust kogemustele ja inimestele, kes mu elus on. 

Huvitav soovitus on vaadelda oma jaanuari 12 esimest päeva nagu oma tulevat aastat, mida ma loomas olen. 1. jaanuar on jaanuar, 2. jaanuar on veebruar jne kuni 12.jaanuar on detsember. Ma kirjutan nii lausa enda jaoks lahti, et mis ma igas kuus tahan kogeda, siis on kergem fookust hoida. 

2021 1. jaanuari esimestel minutitel ma sain oma naabrinaiselt sõnumi „Nii lahe, et te meil ikka olete!“ ja siis teise sõnumi teiselt naabrinaiselt „Head uut aastat“ 🙂 Mul on nii vedanud, mul on päriselt parimad naabrid, keda soovida. Ma olen nii tänulik ja mul on nii hea rahulik ja turvaline siin oma väikse perega elada. Aitäh, et olete! 

Sa pole sellele võibolla enne mõelnud, sest sul on ka ilmselt parimad naabrid, sul on siis väga vedanud! Aga on ka teistsuguseid kogemusi. 

Olen oma töös mitmeid kordi puutunud kokku olukorraga, kus inimesed müüvad oma kodu, sest naaber teeb kodus elamise ebamugavaks ja kiusab igal võimalikul moel. Ühes majas oli selline olukord, kus naabrid vihkasid teineteist ja üks otsustas oma kodu müüma hakata. Ma võtsin müüki ja mõtlesin, et mis siin ikka hullu saab olla, ju müüja ise süüdi ka ikka nendes suhetes. Kuna müüja oli juba välja kolinud, siis mul oli mugav seal klientidega käia. Hakkasin siis ise kogema ja mõistma, mis päriselt müüakse.

Naaber mängis seina taga alati klaverit, kui ma majas kliendile tuuri tegin, kuna see on puitmaja, siis kostus see väga hästi läbi seina. Hoovi näidates, tuli ta alati välja juttu rääkima, rääkis klientidele erinevaid lugusid sellest, miks seal on väga halb elada … Üks kord kui tulin, oli ukse taha kassi väljaheide pandud, siis jälle vikat teraga üle aia, siis porised jalajäljed keldris, igasuguseid asju juhtus seal ikka. 

Lõpuks õnnestus leida klient, kes arvas, et suudab selle kiusava naabri paika panna ja tegi pakkumise. Paari päeva pärast ta loobus, sest sai ähvardava telefonikõne. Ma hakkasin siis ennast ka kõhedalt tundma ja minu politseinikust kasuõde oli iga kord valvel, kui ma sinna majja jälle läksin, sest alati oli mõni üllatus ja ma ei teadnud, mis mind ees ootab. Kokku käisin seal umbes 40-50 korda. Lõpuks mul õnnestus leida sinna pere, kellele see kodu väga meeldis ja kes arvasid, et nad saavad seal hakkama ning suudavad luua naabriga häid suhteid. Neid motiveeris ostu sooritama ka väga suur allahindlus, mida müüja oli lõpuks nõus tegema, sest kõik ostjad järjest loobusid.

Pikk jutt lühikeseks, minu jutu mõte on see, et tee endale võimalikult hästi selgeks, kes su naabrid on, kui sa selle korteri, maja või krundi ostad, sest see võib alguses tunduda ebaoluline, aga tegelikult võib see muuta su elu 100% paremaks või halvemaks. Ja kui sa näiteks edasi müüa soovid ja sul on kiuslikud naabrid, siis sa suure tõenäosusega kaotad ka väga palju hinnas.

Soovin sulle selleks aastaks parimaid kogemusi ja inimesi, kõige olulisem, soovin sulle ka parimaid naabreid! Mõtle täna, kas oled ise ka parim naaber ja mis sa saad see aasta enda juures muuta, et enda ja naabri elu veel rohkem nauditavamaks muuta 🙂

Ole hoitud

Laidi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.